Apie mus

 

 

    „FK Feniksas“ – tai ribotos atsakomybės viešasis juridinis asmuo, kurio teisinė forma yra asociacija. Asociacijos tikslassporto pagalba suvienyti ir padėti integruotis į visuomenę žmones, turinčius problemų dėl alkoholio ar narkotikų vartojimo.

    „FK Feniksas“ pirmuosius žingsnius pradėjo žengti 2006 m. birželio mėn. Idėja suburt tokią komandą, kilo dviems kauniečiamsStasiui Pranevičiui ir Giedriui Lubui. Bendraujant užsienyje su žmonėmis, turinčiais priklausomybę nuo alkoholio, buvo sužinota, kad daugelyje šalių seniai yra susikūrusios tokios komandos ir net dalyvauja įvairiuose tarptautiniuose turnyruose, kasmetiniuose Pasaulio ir Europos benamių futbolo čempionatuose.

    Grįžę namo, šie du kauniečiaikarto ėmėsi burti futbolo komandą. Ne paslaptis, kad ne vienas praeity žinomas sportininkas tebekenčia dėl šios problemos, o ne vienas jau yra nuėjęs anapilin. Bėda ta, kad ne visi gali pripažint. Per trumpą laiką buvo suburta aštuonių žmonių komanda (beveik visi turnyrai vyksta pagal salės ar gatvės futbolo taisykles) ir laukė pirmoji išvyka į Atvirąjį Rusijos Benamių Čempionatą. Čia, visų nustebimui, komandaLietuvos tapo turnyro nugalėtoja, taip pat iškovojo teisę žaist Pasaulio Benamių Čempionate Cape Town (Pietų Afrikos Respublika). Benamių futbolo čempionatuose gali dalyvauti žmonės turintys priklausomybę nuo alkoholio ar narkotikų, benamiai ir pabėgėliai.

  Taip viskas ir prasidėjo.

   Komandos tikslas nėra kažkoks aukštų sportinių rezultatu siekimas. Didžiąją dalį komandos „FK Feniksas“sudaro žmonės turėję problemų dėl alkoholio vartojimo, taip pat tie, kurie stengiasi vienaip ar kitaip mus palaikyt.Buvimas kartu treniruotėse, dalyvavimas įvairiuose tarptautiniuose turnyruose, išvykos į įvairias pasaulio šalis, kuriose susitinkam su to pačio likimo žmonėm – tai ir yra pagrindinis komandos tikslas. Noras negrįžti į liūną, iš kurio išsikapstėm – štai kas mus vienija.

   Per tuos metus komanda“FK Feniksas“ dalyvavo įvairiuose tarptautiniuose turnyruose,Europos ir Pasaulio benamių futbolo čempionatuose Rusijoje, Pietų Afrikoje, Australijoje, Lenkijoje, Austrijoje, Estijoje, Danijoje, Italijoje,Prancūzijoje,Argentinoje,Brazilijoje,Meksikoje. Dalyvavo septyniuose Pasaulio ir dviejuose Europos benamių futbolo čempionatuose. Pasaulio Čempionate Kopenhagoje iškovota Cape Town Taurė. Du kart tapo Europos Čempionais! Du kartus: 2009 ir 2010metais Danijoje ir Olandijoje  vykusiose socialinės integracijos sporto žaidynėse "Social Inclusion Games" , Fenikso atstovai bendroje medalių įskaitoje užėmė pirmą vietą!

   Kelias į komandą atviras visiems, svarbu noras mesti gert.